Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Muamer Zukorlić: Važno je da Turska uspostavi saradnju sa svim bošnjačkim političkim faktorima

Komentari (8) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 30 jul 2016 16:02
Pogubnost
Bošnjaci će, dok god se presudno oslanjaju na Turke, biti samo moneta za potkusurivanje i samo sredstvo da Turska ostvari svoj interes na Balkanu.

Ozbiljno se moramo zapitati da li je to reč i kada su srpsko-ruski, srpsko-nemački, hrvatsko-nemački, albansko-američki odnosi u pitanju.

Mislim da se odgovor sam nameće.
Preporuke:
12
1
2 subota, 30 jul 2016 17:05
Čedomir Sića
Ovaj brzo naučio diplomatski rečnik, odmah ga, Tomo, za ambasadora u Liliputaniju.
Preporuke:
9
0
3 subota, 30 jul 2016 17:14
Žalosna sova
Pošto će Kosovo da se završi za par nedelja kada Bajden otvori dnevnik da Vučiću upiše ocenu na kraju 4 godine vlasti, sada počinje faza koju je Merkelova najavila u Bundestagu. Jasno je žena rekla da posle ulaska Hrvatske u EU ponovo nastaje istorijska granica interesa Evrope i bivše Osmanske imperije na jedan DUŽI period.Kada smo mi onako ladno predali Kosovo, napravićemo autonomnu Pokrajinu Sandžak pevajući, čim nas pritisnu Erdogan i muslimanski lobi u Senatu našh prijatelja.Zna muftija šta radi šansa mu je sada ili nikada sa ovim baksuzima na čelu Srbije.
Preporuke:
12
0
4 subota, 30 jul 2016 17:40
siniša @ pogubniost
Niste dobro postavili paralelu tim "istorijaskim" savezništvima.

Paralela postoji između hrvatsko-nemačkog ( uglavnom hrvatsko-austrijskog i hrvatsko-bavaraskog savezništva ) i tursko-bošnjačkog. Ta savezništva su se stvarala u toku AGRESIVNIH osvajanja bilo Nemaca bilo Turaka kada su preko njih Hrvata i Bošnjaka ostvarivali uticaj na terenu. To nema nikakve veze sa srpsko-ruskim odnosima. Srpsko-ruski odnosi su uvek bili u toku srpskog otpora stranim okupacijama kada su Rusi pomagali oslobađanje, od turskih vremena do Drugog svetskog rata. Rusija nikada ni jerdnu stopu zemalja bivše Jugoslavije nije okupirala, a Nemačka, Austrija i Turska jesu.

Srbiju i Rusiju veže zajednička borba protiv univerzalnih zala i oslobodilačka borba, a ove druge nasilje i nametanje okupacije. Izgleda da se i Hrvatima i Bošnjacim,a mnogo dopalo da budu deo tima "gospodara".

Albansko - američki savez počinje zadnjih dvadesetak godina i nije istorijski.

I Albanci su deo turskog sveta i države.
Preporuke:
6
0
5 subota, 30 jul 2016 17:44
redžo svestrani
U napadu pripadnika Radničke partije Kurdistana (PKK) na jugoistoku Turske, ubijeno je osam turskih vojnika, što je najkrvaviji napad kurdskih pobunjenika od pokušaja vojnog udara, saopštili su danas turski vojni izvori.

Mujo,samo da Redžo završi sa Kurdima,stiže u Sandžak da spašava muslimane.
Malo kasni sa aganlijom,mula jusom..
Preporuke:
6
0
6 subota, 30 jul 2016 18:58
momir
A zašto je tzv. bošnjaci = Turci/Turska? Po kom osnovu? Osmanlije su prošlost, a bošnjaci neuspela demografska kategorija, hibrid... Ali, kod AV-a cvetaju svakojake tikve.
Preporuke:
9
0
7 nedelja, 31 jul 2016 02:28
Pogubnost @Sinisa
Da, sa te strane se slazem da razlike postoje, ali sam vise mislio na to da taj jaci partner u strateskom odnosu, tj. Rusija u odnosu na Srbiju, Nemacka u odnosu na Srbiju (sad smo i s njime dobri, kako nas ubedjuju), Turska prema Bosnjacima i Nemacka prema Hrvatima, uvek moze da iskoristi slabijeg za svoje interese i to i cini, neko manje (mislim na Ruse), a neko vise.
Preporuke:
0
0
8 nedelja, 31 jul 2016 08:32
siniša @ pogubnost
Odnos Nemačke i Srbije, ma kako ga oni imenovali sigurno nije odnos saradnje.

Vučićevi istupi u stilu " Kancelarko Merklel mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo" se nikako ne mogu odnositi na državu Srbiju pogotovo zato što Srbija kao i svaka druga država predstavlja i ono što jeste i ono što će biti i ono što je bilo.

To se pre svega odnosi na pretpočinjenost srpskih tajnih službi, Nemačkoj. A u tim organizacijama nema saradnje, tu su pitanja subordinacije i rukovođenja i komandovanja vrlo jasna. Prema tome ustrojstvo svih "srpskih" službi, ne samo vezano za Kanarisa i njegovo vezivanje za Čerčila sa jedne i Tita sa druge strane kada je još u ratu nemačka agentura Abver potpuno preuzela tajne službe, nego i ranije kada je Versajskim ugovrom Kralj Aleksandaaar preuzeo obavezu da tajne državne službe prepusti katolicima, tako je u ugovoru. Tek kasnije dolaze Dolanc i Herljević koji su samo uobličili kadrovsku strukturu i postavili pravila o reizboru za narednih sto godina.
Preporuke:
1
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner